Mezun ve Okumakta Olan Öğrencilerimizin Görüşleri

Merhaba ben Saygın KARAGÖL, Atılım Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden 2012 senesinde mezun oldum.Okulumuzu 2006 senesinde kazandım ve %50 burslu olarak okuma imkanına sahip oldum .Okulda geçirdiğim seneler boyunca çok eylenceli ve bir o kadar öğretici yıllar geçirdiğimi ve okulda geçirdiğmiz zamanın aslında ne kadar az olduğunu Turizm bölümündeki hocalarımızla keşke daha uzun süreler geçirebilseydik isteğimi şu anda bile içimde taşımaktayım.Ancak özellikle hocalarımızla edindiğimiz tecrübeler sayesinde yaklaşık 3 sene boyunca Rİxos Grand Ankarada Night Audit görevini başarıyla sürdürdüm.Bu yıl itibari ile LAtanya otelinde Night Manager pozisyonuna kadar yükseldim.Buralara gelmemde emeği geçen bölüm hocalarıma teşekkür etmek isterim.Bİze 4 yıl boyunca verdikleri destek sayesinde okurken çalışmaya ve turizmden zevk almaya başladım.Şu anda ise Turizm Bölümünü seçtiğim için ve Hocalarımla tanıştığım için bana öğrettikleri için çok mutlu ve gururluyum.
 
Bizden sonra gelecek arkadaşlarıma Turizm Bölümünü çok sevmeleri ve burada geçirdikleri vakitlerden zevk almalarını burada öğrenecekleri herşeyle ileride çok rahat iş imkanı bulabileceklerini ailelerini ve hocalarını gururla dışarıda temsil edeceklerini söyleyebilirim.Bende bu bölümü seçmemde yardımlarını ve desteklerini hiç esirgemeyen aileme ve bölüm hocalarıma çok teşekkür ederim.Merhaba, ben Yüksel Şavak. Atılım Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü 2009 mezunuyum. Mezuniyetten hemen sonra vatani görevimi tamamladım ve yaklaşık bir ay aradan sonra çeşitli iş görüşmelerine giderek mülakat deneyimlerini artırdım. Gerçekten Turizm çok geniş bir kavram ve kendimizi geliştirebileğimiz inanılmaz fırsatlar sunan bir sektör.Yalnız doğru kararlar vermek, ne istediğimizi bilmek ve birazda şansın yanınızda olmasıyla büyük kurumsal şirketlerde kariyerimizi yönlendirmek çok zor şeyler değil. Bölümümde almış olduğum nitelikli eğitim, stajlar ve eğitimim sonrası yaşadığım çeşitli iş deneyimlerimle sektörde kendi bilgime ve becerime uygun işi bulmaya çalıştım. Şu an 30 yıllık bir geçmişi olan Türkiyenin en büyük ve kurumsal IATA seyahat acentasında Seyahat Danışmanı olarak görevimi sürdürmekteyim.Yaklaşık 1 senelik iş tecrübeme rağmen bu sektörde öğrenme hiç bitmiyor. Kendimizi sürekli gelişime açık ve yeniliklere hazır bulundurmamız gerekiyor. Gerek  bölümde geçirdiğim öğrencilik dönemimde gerekse mezun olduktan sonra bizden bilgilerini,tecrübelerini, saygı ve sevgilerini esirgemeyen, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğretim kadrosuna sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 
Merhaba ben Özlem Karagöz. Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. 2007 yılında Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü %50 burslu olarak kazandım. 2010-2011 akademik yılında %50 ÖSS bursumu sonlandırıp okulumuz yönetmelik burslarından Onur bursunu almaya hak kazandım.Bölümümde halen %100 Onur burslu olarak öğrenimime devam etmekteyim.
 
Bölümümü tercih etmemin en önemli sebebi turizm sadece dünün ve bugünün değil geleceğinde mesleği ve yükselen yıldızı olmasıdır. Bu kapsamda, bölümümüzün değerli hocaları turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu, ileride yönetim kademesinde çalışarak sektöre hizmet verecek biz genç turizm öğrencilerini özveriyle yetiştirmektedirler.Ayrıca bölümümüz istediğimiz ikinci bir yabancı dili öğrenme imkanı sunmasının yanında üniversitemizin iş birliği yaptığı yabancı üniversitelerde bir dönem eğitim görme imkanı da sunmaktadır. Bunun yanı sıra bölümümüzde akademik konularda bize yardımcı olmak ve yol göstermek üzere değerli danışman hocalarımız vardır.
 
Bölümümün ve değerli hocalarımın bana kazandırdığı en büyük yeti kendine güvenebilmek ve teoride öğrendiklerimizi hocalarımızın bize sağladığı, seçkin otellerde yaptığımız  stajlarımız sayesinde, pratikte uygulayabilmektir. Lisans hayatım boyunca Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü öğretim üye kadrosu kadar öğrencileriyle iç içe olan ve desteklerini mezun olduktan sonra da hissettiren bir bölüme rastlamadım. Son olarak bölümdeki çok değerli hocalarıma, hep destek tam destek sevgili bölüm arkadaşlarıma ve hep arkamda olan aileme ayrı ayrı teşekkür ederim.


                                                                                Merhaba ben Eren Koç. Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü, dördüncü sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Bölümümüzün 2010-2011 Akademik Yılı Öğrenci Temsilcisiyim.

Atılım Üniversitesi’nde 2006 yılında öğrenime başladım. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü seçmiş olmaktan son derece gururlu ve mutluyum. Bölümümü bu kadar çok sevmemdeki ana neden ise Bölüm Hocalarım...Onların desteğiyle Bölümde geçirdiğim 4 sene oldukça renkli, eğlenceli ve öğretici geçti.

Chaîne des Rôtisseurs ve Chef 8 gibi önemli organizasyonlarda görev alarak kendimi daha çok geliştirdim.
Hemen arkamızdan gelen bölüm arkadaşlarıma tavsiyem bölümlerini çok sevmeleri. Eğer severlerse,

Bölümümüzün ne kadar eğlenceli ve faydalı bir bölüm olduğunu anlayacaklardır.
Son olarak bütün hocalarıma, arkadaşlarıma ve bu bölümü seçmemde bana çok destek olan aileme çok teşekkür ederim.

 
 

Ben Bengü Sönmez, Atılım Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü , dördüncü sınıf öğrencisiyim.

İki yıllık Başkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra, 2007 yılında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Atılıma geldim. Şu an da Atılım Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde % 100 onur burslu olarak öğrenim görmekteyim.

Üniversitemize ilk giriş yaptığım sene, okuldaki arkadaşlarım, hocalarım, eğitim ve öğretim düzeyi ve hayata bir adım geriden mi başlayacağım endişesi gibi birçok korkum vardı. İlk sıcaklığı daha bölüm derslerimizi almadan yapılan kaynaşma partisi ve öğrencilerle hocalar arasında internet üzerinden kurulan mail zinciriyle hissettim. Ardından gelen çeşitli organizasyonlar, bölüme ve arkadaşlarıma daha sıkı sıkıya bağlanmamı sağladı. Teori ve pratikte gözle görülür bir şekilde ilerlemeye başlamıştım.

İçimdeki isteği köreltmeden bir ışık haline getiren bölümdeki hocalarıma, arkadaşlarıma ve üniversiteme sonsuz teşekkürler.
Ben Merve Başağaç, Atılım Üniversitesi Turizm İşletmeciliği son sınıf ögrencisiyim.
 
Üniversitemiz ve bölümümle ilgili anlatabileceğim birçok şey var; aldığım kaliteli eğitim, hocalarımızın özverileri... Fakat bunların hepsinden burada kısaca bahsetmek biraz zor...
 
Üniversitemizde aldığım eğitimin ne kadar kıymetli olduğunu ve bana ne çok şey kattığını geriye dönüp her baktığımda daha iyi anlıyorum.
 
Bölümüzde aldığım eğitim ve stajlarımın bir sonucu olarak, henüz eğitimim bitmeden, uluslararası bir otel zincirinde çalışmaya başladım. Yaşamakta olduğum bu deneyim sayesinde anladım ki; aldığımız eğitim, iş görüşmelerinden, çalıştığımız alandaki yetkinliğimize kadar her alanda başarılı olmamız için gerçekten sağlam temeller oluşturuyor..
 
Her konuda bizlere destek olan ve  hayatımıza yön vermemizde yardımcı olan hocalarıma çok teşekkür ederim..Ben Günce Şengün. Turizm ve Otel işletmeciliği bölümü son sınıf öğrencisiyim.
 
Üniversite hayatına başladığım 2006 senesinden bu zamana kadar okulum ,  hocalarım ve arkadaşlarım sayesinde hayatımın en güzel yıllarını geçirdim.
 
Tercihlerimin ilk sıralarında yer alan okulumu %100 burslu olarak kazandığım günkü mutluluğumun tarif edemem.
 
Her şeyden önce insanın sevdiği ve istediği bölümü okumasının okul hayatından sonra mutlu bir geleceğe adım atmasının anahtarı olduğunu öğrendim. 5 yıllık okul hayatımda edindiğim tüm birikimler sayesinde mezun olduktan sonra güzel yerlere geleceğime inanıyorum. Staj süresince edindiğimiz deneyimler de bu sebeple bizim için çok önemli.
 
Yarınlara umutla bakmama ve pek çok deneyim edinmeme yardımcı olan bizlere her anlamda gösterdikleri anlayış ve özveri için sevgili hocalarıma ve üniversitemiz yönetimine çok teşekkürler.

I am Marianne Koch. I spent my exchange semester in the Tourism Management Department and I had the time of my life. 

I enjoyed good and interesting education and what is more I found great friends and I had very nice classmates. 

Everyone offered me help and in total I had a very pleasant stay which I will always remember very positively.

What is more the education in my department completed and added up to my home education so that was very advantageous.
   Merhaba, my name is Rebecca Kennedy. I am German and I study in the
Netherlands.
My exchange fall semester (2011-2012) at Atilim University was very multisided. I studied
in the Tourism Management Department and met a lot of nice people and teachers.
The University itself is very nice, despite the fact that it was still under construction. Also people were always very willing to help and hospitable. Although I found the English level and educational levelimprovable I enjoyed my Semester a lot. Especially outside University Ankara offered many  ctivities and I would always recommend students to spend their exchange in Ankara. I learned about the turkish culture and exchanged different sentiments which is a benefit for a lifetime. It would have been nice if there were more exchange students going to Atilim to also meet more internationals but all in all I relished my four month of Erasmus and I will never forget this fantastic experience, thanks to Atilim.